Greek Coins Forum

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Σύνθετη αναζήτηση  

Νέα:

SMF - Just Installed!


Αποστολέας Θέμα: Δήμητρα NGC MS64  (Αναγνώστηκε 3884 φορές)

vasilakopoulosnumismatics

  • Επισκέπτης
Απ: Δήμητρα NGC MS64
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 08, 2015, 10:57:27 μμ »

Thymamai kala egw.
Καταγράφηκε

nikos11

  • Επισκέπτης
Απ: Δήμητρα NGC MS64
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 09, 2015, 12:14:21 πμ »

Οχι παιδια. Το νομισμα το κοιταξα στο τσακ μπαμ, και εκ πρωτης οψης δε μ'αρεσε. Το σχολιο με τις χαρακιες κλπ, ηταν ειρωνικο: αμα το κουτι γραφει 64, τι τονε νοιαζει τον αλλον αν εχει 15 χαρακιες; Αληθεια τωρα.

Καλη ωρα σαν μια Μητροτητα PMG 64 NET με 2 σκουριες φατσα καρτα να κανεις εμετο. Αλλα με το 64, μπορει και να πουληθει. Η δικια μου Δημητρα, συμπτωματικα, ηταν το πρωτο "ακριβο" νομισμα που αγορασα (30000 δρχ) κι αργοτερα πιστοποιηθηκε ως η πρωτη 64αρα.


Ουάου

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καταγράφηκε

ukobke

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 1.814
Απ: Δήμητρα NGC MS64
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 09, 2015, 09:04:01 πμ »

Thymamai kala egw.

Όμποτε τέλει εσύ τυμάσαι. Όμποτε ντε τέλει κάνει κορόντο.
Καταγράφηκε

ukobke

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 1.814
Απ: Δήμητρα NGC MS64
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 09, 2015, 09:07:35 πμ »

Δημήτρη, δεν την είχα δει τη δικιά σου, είναι καταπληκτική. Κάνεις τριπλέτα με του Μπασίλη Μπασιλακόπουλου και του Γιάννη. Είναι πολύ καλή και να τη χαίρεσαι!
Καταγράφηκε

vasilakopoulosnumismatics

  • Επισκέπτης
Απ: Δήμητρα NGC MS64
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 09, 2015, 09:52:02 μμ »

Egw registry set fetos Eimai prwtos.
Phra megalo brabeio Sto set 1930.
Καταγράφηκε

ukobke

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 1.814
Απ: Δήμητρα NGC MS64
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 09, 2015, 09:55:19 μμ »

Egw registry set fetos Eimai prwtos.
Phra megalo brabeio Sto set 1930.

Ντώσε λεμπτομέρειεζ Μπασίληζ.
Καταγράφηκε

zompels

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 981
    • Planet Numismatics
Απ: Δήμητρα NGC MS64
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 10, 2015, 12:36:43 πμ »

Πολύ ωραία "Δήμητρα" @digo.....και φοβερή φώτο από Phil ...
Καταγράφηκε

wavelet

  • Sr. Member
  • ****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 298
Δήμητρα NGC MS64
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 10, 2015, 01:02:49 μμ »

Ωραία χρώματα η Δήμητρα του digo, ωραίο νόμισμα, ωραία φωτογράφηση, αλλά έχει αρκετά χτυπήματα για 64. Προσωπικά θεωρώ αυτή του ebay καλύτερη, όσο μπορεί κάποιος να κρίνει από φωτογραφίες, ειδικά αυτή του ebay που δεν αναδεικνύει το νόμισμα.  Φιλικά.
Καταγράφηκε
I scream, you scream, we all scream, for ice cream.

ukobke

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 1.814
Απ: Δήμητρα NGC MS64
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 10, 2015, 03:11:08 μμ »

Πολύ ωραία "Δήμητρα" @digo.....και φοβερή φώτο από Phil ...

Πιστεύω ο Μαρκ (ή κάποιος που ακολουθεί τη τεχνοτροπία του) θα την αναδύκνειε καλύτερα από τον Phil!  :P
Καταγράφηκε

zompels

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 981
    • Planet Numismatics
Απ: Δήμητρα NGC MS64
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 10, 2015, 08:18:43 μμ »

Πολύ ωραία "Δήμητρα" @digo.....και φοβερή φώτο από Phil ...
Πιστεύω ο Μαρκ (ή κάποιος που ακολουθεί τη τεχνοτροπία του) θα την αναδύκνειε καλύτερα από τον Phil!  :P
@ukobke,
Μιλάς για τον Mark Goodman και κρίνεις από το έργο του , το οποίο (έργο) είναι αποτέλεσμα δεκάδων Φακών , σαφώς τέχνης και χαρίσματος.
Η φώτο του digo , Δήμητρα Mint State , προέρχεται από τον επίσης χαρισματικό Phil Arnold ΑΛΛΑ (αχ αυτό το αλλά ) πριν γίνει ο σήμερα επαγγελματίας κ καταξιωμένος photography director pcgs . Την λήψη την έκανε με μια απλή μηχανή ούτε καν dslr και με ένα Light set up απο λάμπες που αγόρασε ο Digo ώστε να κάνει δουλειά ο άνθρωπος. Λόγω των συνθηκών κ δεδομένων αυτών , προσωπικά κρίνω τη φώτο αυτή ως art.
Σήμερα φυσικά και οι δύο Αμερικάνοι photographers , αποδίδουν τα μέγιστα κ μάλιστα ο καθένας αφήνει με το στύλ του την υπογραφή του . Γούστα είναι αυτά .
Καταγράφηκε

ukobke

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 1.814
Απ: Δήμητρα NGC MS64
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 10, 2015, 10:26:19 μμ »

Πολύ ωραία "Δήμητρα" @digo.....και φοβερή φώτο από Phil ...
Πιστεύω ο Μαρκ (ή κάποιος που ακολουθεί τη τεχνοτροπία του) θα την αναδύκνειε καλύτερα από τον Phil!  :P
@ukobke,
Μιλάς για τον Mark Goodman και κρίνεις από το έργο του , το οποίο (έργο) είναι αποτέλεσμα δεκάδων Φακών , σαφώς τέχνης και χαρίσματος.
Η φώτο του digo , Δήμητρα Mint State , προέρχεται από τον επίσης χαρισματικό Phil Arnold ΑΛΛΑ (αχ αυτό το αλλά ) πριν γίνει ο σήμερα επαγγελματίας κ καταξιωμένος photography director pcgs . Την λήψη την έκανε με μια απλή μηχανή ούτε καν dslr και με ένα Light set up απο λάμπες που αγόρασε ο Digo ώστε να κάνει δουλειά ο άνθρωπος. Λόγω των συνθηκών κ δεδομένων αυτών , προσωπικά κρίνω τη φώτο αυτή ως art.
Σήμερα φυσικά και οι δύο Αμερικάνοι photographers , αποδίδουν τα μέγιστα κ μάλιστα ο καθένας αφήνει με το στύλ του την υπογραφή του . Γούστα είναι αυτά .

Ξέρω πως τις τράβηξε.
Καταγράφηκε

vasilakopoulosnumismatics

  • Επισκέπτης
Απ: Δήμητρα NGC MS64
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 12, 2015, 10:17:44 πμ »

Ωραία χρώματα η Δήμητρα του digo, ωραίο νόμισμα, ωραία φωτογράφηση, αλλά έχει αρκετά χτυπήματα για 64. Προσωπικά θεωρώ αυτή του ebay καλύτερη, όσο μπορεί κάποιος να κρίνει από φωτογραφίες, ειδικά αυτή του ebay που δεν αναδεικνύει το νόμισμα.  Φιλικά.
[/quot

Εγω αντιθετως θεωρω του εβαυ overgraded και αυτη του digo μιας και την εχω δει αρκετες φορες ζωντανα την θεωρω την καλυτερη μσ Δημητρα που εχω δει μαζι με μια απιστοποιητη ενος αλλου μελους του φορουμ και προεδρου της πνε.

Εκφερω γνωμη εχοντας στην συλλογη μου ΜΣ64 pcgs Και με λουστρα εκτυφλωτικα.
Καταγράφηκε

digo

  • Επισκέπτης
Απ: Δήμητρα NGC MS64
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 12, 2015, 11:41:59 πμ »

Πολύ ωραία "Δήμητρα" @digo.....και φοβερή φώτο από Phil ...

Πιστεύω ο Μαρκ (ή κάποιος που ακολουθεί τη τεχνοτροπία του) θα την αναδύκνειε καλύτερα από τον Phil!  :P


Η συγκεκριμενη ειναι του Μαρκ Goodman μεσα απο το σλαμπ.


Φανη, δεν τραβαω ζορι, εκαστος με τις αποψεις του. Εμενα δε μου αρεσε η πατινα αυτηνης που πουληθηκε. Αν ειχα την πολυτελεια να τις εβλεπα και τις 2 στο χερι, οπως καποτε, πολυ ευγενικα ο φιλτατος ukobke μουβαλε το Κρητικο του απιστοποιητο 50αρακι διπλα σ'ενα NGC 65 που αγορασα αργοτερα, κι η πρωτη μου εντυπωση ηταν οτι του Νικου ηταν ελαφρως (ενα τσικ) καλυτερο. Βεβαια μαυρα σκοταδια στο καφε που μουδωσε ραντεβου,χωρις φακο εγω κλπ κλπ... ::) ::)  Του Ορφεα ετσι κι αλλιως δεν το φτανει κανενα απο τα δυο. ;D 
Καταγράφηκε

wavelet

  • Sr. Member
  • ****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 298
Δήμητρα NGC MS64
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 12, 2015, 12:38:01 μμ »

Καλημέρα παιδιά. Όλες οι γνώμες ειναι σεβαστές και γίνονται καλοπροαίρετα.
Σιγουρα υπάρχουν πολύ όμορφες Δήμητρες, όπως του κ. Ορφέα που αναφέρει ο Δημήτρης, ίσως και άλλων, που κάποιοι είχαν/έχουν την τύχη να τις δουν στο χέρι. Και του Βασίλη έχω ακούσει ότι είναι πολύ όμορφη. Για να πω την αμαρτία μου, η Δήμητρα του ebay μου άρεσε πολύ, προσωπικά πιστεύω ότι είναι καθαρό 64,  δεν με χαλάει η βαριά πατίνα που έχει. Την χτύπησα να την δω και στο χέρι, αλλά ήμουν ο underbidder. Έτσι χάθηκε μια ευκαιρία για καλύτερη άποψη με το νόμισμα στο χέρι. Αν κάποιος φίλος την κέρδισε, ας μας πει την γνώμη του και ας ανεβάσει καλύτερη φωτό για να πάρουμε μάτι.
Καταγράφηκε
I scream, you scream, we all scream, for ice cream.

digo

  • Επισκέπτης
Απ: Δήμητρα NGC MS64
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 12, 2015, 02:03:44 μμ »


Πολύ ωραία "Δήμητρα" @digo.....και φοβερή φώτο από Phil ...

Πιστεύω ο Μαρκ (ή κάποιος που ακολουθεί τη τεχνοτροπία του) θα την αναδύκνειε καλύτερα από τον Phil!  :P


Η συγκεκριμενη ειναι του Μαρκ Goodman μεσα απο το σλαμπ.


Φανη, δεν τραβαω ζορι, εκαστος με τις αποψεις του. Εμενα δε μου αρεσε η πατινα αυτηνης που πουληθηκε. Αν ειχα την πολυτελεια να τις εβλεπα και τις 2 στο χερι, οπως καποτε, πολυ ευγενικα ο φιλτατος ukobke μουβαλε το Κρητικο του απιστοποιητο 50αρακι διπλα σ'ενα NGC 65 που αγορασα αργοτερα, κι η πρωτη μου εντυπωση ηταν οτι του Νικου ηταν ελαφρως (ενα τσικ) καλυτερο : βεβαια μαυρα σκοταδια στο καφε που μουδωσε ραντεβου,χωρις φακο εγω κλπ κλπ... ::) ::)  Του Ορφεα (το 50αρακι, οχι η Δημητρα) ετσι κι αλλιως δεν το φτανει κανενα απο τα δυο. ;D
Καταγράφηκε